Colour Art Photo “MASTERNE”

Colour Art Photo fotograferne kan erhverve sig den eftertragtede “Master” titel, ved at skabe eller deltage i aktiviteter af forskellig slags og ved at vinde guld, sølv eller bronzemedalje i konkurrencer.

Efter at have erhvervet sig “Master” titlen kan fotografen blive “Silvermaster” og til sidst “Goldmaster”, her gælder det dog, at der kun kan samles point fra guld, sølv eller bronze i billedkonkurrencer i CAP regi.
Se Master reglerne her


Master

Colour Art Photo Master
Colour Art Photo Master

Colour Art Photo Silvermaster
Colour Art Photo Silvermaster

Colour Art Photo Goldmaster
Colour Art Photo Goldmaster

Lorentsen Fotografi, Aarhus199019931996
Fotograf Mette Lyck, Frederiksberg199720082014
In-Foto, Højer1997
Helle S. Andersen, Fredericia199719992004
Fotografen Bo Nielsen, Kolding199920042010
Ester Foto, Aulum19992003
Ejskjær Fotografi, Silkeborg200220042010
Foto 007 Atelier, Helsinge2004
Foto-Lab, Aars200420072012
Juul Fotografi, Silkeborg20072011
Ole Mortensen, Hjerm20082013
Stougaard Fotografi, Skanderborg20102015
Michael Grøn, Aarhus 20152019
Fotograf Anja, Esbjerg20152019
Fotograf Anneli Aasmul, Taastrup2015
Lærke Grønborg, Aarhus2015
Anette Damgaard, Bagsvær2015
Ole Fahlberg, Langaa2018
Æredsmedlemmer
1999 Redmund Hansen, Aarhus † 2006
2007 Mogens Gabs, Tønder
Scroll til toppen