Colour Art Photo “MASTERNE”

Colour Art Photo fotograferne kan erhverve sig den eftertragtede “Master” titel, ved at skabe eller deltage i aktiviteter af forskellig slags og ved at vinde guld, sølv eller bronzemedalje i konkurrencer.

Efter at have erhvervet sig “Master” titlen kan fotografen blive “Silvermaster” og til sidst “Goldmaster”, her gælder det dog, at der kun kan samles point fra guld, sølv eller bronze i billedkonkurrencer i CAP regi.
Se Master reglerne her


Master

Colour Art Photo Master
Colour Art Photo Master

Colour Art Photo Silvermaster
Colour Art Photo Silvermaster

Colour Art Photo Goldmaster
Colour Art Photo Goldmaster

Lorentsen Fotografi, Aarhus199019931996
Fotograf Mette Lyck, Frederiksberg199720082014
In-Foto, Højer19972020
Helle S. Andersen, Fredericia199719992004
Fotografen Bo Nielsen, Kolding199920042010
Ejskjær Fotografi, Silkeborg200220042010
Foto-Lab, Aars200420072012
Juul Fotografi, Silkeborg20072011 
Ole Mortensen, Hjerm200820132020
Stougaard Fotografi, Skanderborg20102015 
Michael Grøn, Hjortshøj 20152020 
Fotograf Anja, Esbjerg20152020 
Fotograf Anneli Aasmul, Taastrup2015  
Lærke Grønborg, Hjortshøj2015  
Anette Damgaard, Bagsvær2015  
Ole Fahlberg, Langaa2018  
    
Æredsmedlemmer
1999 Redmund Hansen, Aarhus † 2006
2007 Mogens Gabs, Tønder
Scroll til toppen